Párásodás?

A hőszigetelés önmagában nem idéz elő párásodást ! Pára a zárt-, belső tér használatakor keletkezik. Ha nyitva van az ajtó/ablak, vagy rosszul zárnak, akkor a keletkező pára(felesleg) szabadon távozik. Egészen addig, amíg a külső és a belső klíma azonos nem lesz hőmérsékletben-páratartalomban. Ha nincs különbség, akkor nincs sem hő-, sem pára-áramlás. A polisztirol -mint hőszigetelőanyag- nem gátolja meg a pára kijutását, csak – miként a hő áramlását- lassítja azt, de önmagában semmilyen rendellenességet nem okoz. Nézd meg a MEPS kisfilmet is ezzel kapcsolatban! A nagy dunsztolós svindli 🙂 

Tűzbiztos?

Az EPS (legyen az normál fehér, vagy szürke grafitos) alapú homlokzati hőszigetelő rendszerek, így az általunk forgalmazott GrayTherm EPS rendszerek is rendelkezknek megfelelő tűzterjedési határérték vizsgálattal/minősítéssel. Tűzvédelmi szempontból a lényeg a minősített rendszeren van és az arra vonatkozó beépítési utasítások betartásán!!! A szabályosan felépített- minősített THR teljeskörű tűzvédelmi biztonságot eredményez. Tekintse meg tanúsítványunkat! 

Inkább ne!

Hogy lehet-e különböző gyártók elemeit használni a szigetelés során? Amennyiben házunkat hőszigeteljük, akkor érdemes bevizsgált és minősített, teljes homlokzati hőszigetelő rendszerben gondolkodni. Ennek elemei ugyanis egymásra épülnek, együttes alkalmazásuk során garantált a megfelelő hőszigetelési hatás. A legfontosabb érv mindezek mellett pedig az, hogy csakis így érvényes a gyártó által biztosított rendszergarancia. A homlokzati hőszigetelési rendszerek használata akkor szabályos és problémamentes, ha a gyártó/rendszergazda műszaki engedélye szerinti-, és utasításának megfelelő anyagokból és módon építik fel. Saját felelősségre lehet különböző gyártók elemeit használni, de mivel ezek együttes használatával kapcsolatban vizsgálatok nem történtek, és sok esetben nem is kompatibilisek egymással – így ez bizonytalan végeredményre- és garanciavesztéshez vezethet.

Engedély?

Van-e építési engedélybejelentési kötelezettsége az utólagos hőszigetelésnek? Általában építési engedélyhez nem kötött az utólagos homlokzati hőszigetelés, de egyes települések helyi szabályozása előírhatja a bejelentési kötelezettséget a munkálatok megkezdése előtt. 

Meglévő szigetelés esetén?

Igen! Ha a meglévő homlokzati hőszigetelés megfelelő állapotban van (tiszta, kellően stabil és szilárd) akkor minden további nélkül rákerülhet az extra hőszigetelés, növelve ezzel a hőszigetelési hatékonyságot. Egy új-, szabályos hőszigetelési rendszer ráépítéséhez megfelelő megoldás kiválasztásához minden esetben kérje szakértő képviselőink tanácsát!